KÖSZÖNTJÜK WEBOLDALUNKON!
BUDAPEST székhelyszolgáltatás
Ha nincs ügyvédje biztosítunk
- 6 és 12 hónaphoz ajándék hónap
- Hozzájáruló nyilatkozat 1 órán belül
- Közvetlenül elküldjük ügyvédjének
- Akár néhány órán belül aláírhat nála
- Cégtábla kihelyezés
- Levelek átvétele, szkennelése, emailben küldése
- Levelek postázása külön postázási díj nélkül
- Teljes értékű székhelykezelés
- 7/2017 IM rendelet szerinti székhely
- 2017. évi LII és LIII. tv. szerint
1/2 éves, 1 és 2 éves díjcsomag
2.190 Ft /hó-tól
+ áfa
ÚJLENGYEL ipa-mentes székhelyszolgáltatás
Ha nincs ügyvédje biztosítunk
- 6 - 12 - 24 +1 ajándék hónap
- Hozzájáruló nyilatkozat 1 órán belül
- Közvetlenül elküldjük ügyvédjének
- Akár néhány órán belül aláírhat nála
- Cégtábla kihelyezés
- Levelek átvétele, szkennelése, emailben küldése
- Levelek postázása külön postázási díj nélkül
- Teljes értékű székhelykezelés
- 7/2017 IM rendelet szerinti székhely
- 2017. évi LII és LIII. tv. szerint
1/2 éves, 1 éves és 2 éves díjcsomag
7.800 Ft /hó-tól
+ áfa
CÉGALAPÍTÁS ELŐTTI TEENDŐK
1. A legfontosabb: keressen fel egy könyvelőt még a cégalapítás előtt! A könyvelőnél az alábbi dolgokat kell tisztázni minimálisan:
– ki legyen az ügyvezető? Az utána fizetendő járulékok.
– a cégforma alapos átgondolása, kiválasztása, az adózási szempontokat is figyelembe véve.
– a cégalapításhoz mellékletként az ügyvéd által beadott „Adózási nyilatkozat” megbeszélése, adózási módok kiválasztása
– könyvelő figyelmét felhívni – bármilyen furcsa – még a cégalapítás napján történő 24T1041-es beadására akár postán keresztül. (Ezt a NAV az alapítást követő 90 napban előszeretettel vizsgálja.)
2. Mit kell még Önnek átgondolnia a cégalapítás előtt?
– mi lesz a cégnév – cégnév helyes megválasztása
– cég székhelyének kiválasztása – itt jöhet elő a székhelyszolgáltatás, amelyet cégünktől megrendelhet
– cég tevékenységi – TEÁOR 2008 szerinti – köreinek megválasztása, csak a fő tevékenységi kört kötelező a cégbíróság felé megjelölni
– a cég jegyzett tőkéjének megállapítása, a befizetés részleteinek tisztázása
CÉGALAPÍTÁS UTÁNI TEENDŐK
1. Ügyfélkapu nyitása, – amennyiben még nincsen.
2. Cégkapu nyitása. Ha az ügyfélkapu készen van, akkor a cégnek cégkapu nyitása. A következő az elérhetősége: https://cegkapu.gov.hu
3. Könyvelőnek meghatalmazás adása az Adóhatóság felé a következőn: https://tarhely.gov.hu . Bal oldalt cég adószámának kiválasztása, , jobb felül beállítások és ügykezelő hozzáadása. Könyvelő adatait kell beírni.
4. NAV EGYKE: elérhetősége: onya.nav.gov.hu . Képviselteknél kiválasztani a céget, új nyomtatvány-meghatalmazások ” Meghatalmazás” Új bejelentés – majd, a könyvelő neve, adóazonosítója, képviselet jogcíme: 09-könyvelő, Fő ügycsoportnál bejelölni Adóügyek ügycsoport intézésére jogosult-at. Fizetései kedvezmény és végrehajtási ügyek ügycsoportot.
5. NAV online számla beállítása. Ahhoz, hogy a számlázó majd beküldje a NAV-hoz a számlákat a következőket tenni: https://onlineszamla.nav.gov.hu – belépés majd ügyfélkapuval. Cég kiválasztása, felhasználók – új felhasználó – technikai felhasználó. Itt létre kell hozni az alap beállításoknál egy technikai felhasználót. Megkapjuk a következő adatokat: XL aláírókulcs, XML cserekulcs, és jelszót is. Ezeket ha programmal stb. fog menni a számlázás ott be kell íni. Így tudja a számlázó beküldi a számlákat automatikusan a NAV-hoz.
6. IPA-helyi adók bejelentkezés, regisztráció az önkormányzat oldalán.
7. Bankszámla nyitása 8 napon belül, azon a törzstőke (jegyzett tőke) kötelező elhelyezése. A bankszámlára történő befizetés után közvetlenül – a jogszabályok adott keretei között – a céget képviselve a vezető tisztségviselő szabadon gazdálkodhat már a pénzzel.
8. A Kereskedelmi és Iparkamarához 5 napon belül kell bejelentkeznie, és megfizetnie a kamarai tagdíjat.
+ Indulhat a munka!
CÉGALAPÍTÁS FELTÉTELEI 2024-BEN
– A cégalapításra minden résztvevőnek, így a tagoknak, és az ügyvezetőnek is hoznia kell magával okmányokat: – személyigazolványt, lakcímkártyát, adókártyát.
– abban az esetben, ha saját székhelyet, telephelyet, fióktelepet neveznek meg, hozni kell a hozzájáruló nyilatkozatot, ilyen formanyomtatványt kérésre irodánk szívesen küld. Székhelyszolgáltatás esetén erre nincsen szükség.
Ügyvezetői feltételek:
– minimum 18 éves kor, cselekvőképesség
– ne legyen cégjogilag eltiltva (cégbírósági eltiltás)
– ne legyen foglalkozástól eltiltva
– ne legyen akadálya az adóregisztrációnak (NAV-os eltilás)
– tiszta erkölcsi bizonyítvány, bemutatni, kiváltani nem kell, csak kérdéses büntetett előélet esetén
Tulajdonosi feltételek:
– ugyanaz, mint az előző, azzal a kivétellel, hogy nem kell 18 évesnek lennie a tagnak
– illetve az eltiltások közül csak a NAV-os eltiltás él
KÖZPONTI IRODÁNK
(csak előzetes bejelentkezéssel)
1027 BUDAPEST, BEM RAKPART 50. I/1.
CÉGALAPÍTÁS INFORMÁCIÓK
A kft alapítása során megadott törzstőke összege nem lehet kevesebb ugyan 3 millió forintnál, azonban induláskor meg lehet adni akár nulla forintot is. Azaz 0 forint rendelkezésre bocsátásával megalapítható a kft-nk.
Bt – azaz betéti társaság – -ot csakis legalább kettő személy tud alapítani. Az egyik a beltag, a másik a kültag. Természetesen annak nincsen akadálya, hogy akár ennél több személy alapítson betéti társaságot. Ez igaz a Kft-re, azaz a korlátolt felelősségű társaságra is. A Kft-nél annyi a különbség, hogy alapítható csupán egyetlen személlyel is. Ez a személy lehet akár egy másik cég is. Zártkörűen működő részvénytársaságot ugyancsak alapíthat egyetlen személy is.
Szükség van személyes okmányokra, azaz:
- Személyazonosító okmányra, vagy jogosítványra, vagy útlevélre
- Lakcímkártyára
- Adókártyára
- Szükség van még székhelyre.
- Fontos, hogy az adott alapítók ne legyenek eltiltva.
- Fontos a személyes megjelenés.
Szükség lesz az azonosításhoz az ingatlanra címére, helyrajzi számára. A kötelező ellenőrzés részeként az eljáró ügyvéd leellenőrzi az ingatlan tulajdoni lapját, és azon aki szerepel, azoknak a személyeknek hozzá kell járulniuk a cég adott címre történő bejegyzéséhez. Az ide vonatkozó külső személyek engedélyét székhelyhozzájáruló vagy befogadó nyilatkozatnak nevezzük.
A cég nevének minimálisan rendelkeznie kell vezérszóval és cégformával. Cégforma lehet: Kkt, bt, kft, Zrt, Nyrt.
Minden már létezett, vagy létező cég, nevétől legalább három vagy négy karakterrel el kell térnie.
Nem számít eltérésnek az írásjelek használata, a számok, vagy esetlegesen egy eltérő cégforma választása.
Település nevének a cég nevében történő megjelölésekor csatolni kell az adott település beleegyező nyilatkozatát.
Cégnévben szerepelhet a cég tulajdonosának, vezető tisztségviselőjének neve.
A történelemben kiemelkedő személyiség nevének választásnál a cégbíróság kétsége esetén az eljáró hivatalnak meg kell keresnie a Bölcsészettudományi Kutatóközpont állásfoglalását.
Egy cég megalapításának ideje változó sok minden függvénye. Nyilván függ attól, hogy az ügyvédje mikorra tud Önnek időpontot adni, mikor tud aláírni, illetve Ő mikor tudja beadni az anyagot a Cégbíróságra.
Egy cég bejegyzése általában a beadástól számítva meg szokott történni 2-3 munkanapon belül. Nagyon ritkán a maradék hányadban maximum 7-9 nap a bejegyzés. Előre azt, hogy ki melyik csoportba tartozik nem lehet megjósolni.
Az első számlát a cég akkor állíthatja ki, ha már kapott adószámot. Az adószámot minden társaság a cégbejegyző végzésében kapja meg, így a cégbejegyzés után tudja kiállítani az első számláját.
A cégbejegyzés után lehet bankszámlát nyitni. A bankba kötelezően vinni kell a személyes okmányokat, az ügyvéd által ellenjegyzett dokumentumokat, és a cégbíróság és ügyvéd által kibocsátott e-aktákat pedig e-mailben kell a banknak megküldeni.
Az alapításkor lenyilatkozott összeget a cégbejegyzéstől számított 8 napon belül kell elhelyezni a cég bankszámlájára. A maradék összeget pedig a vállalt – de maximum 2 éven belül. (Cégalapításkor lehetőség van a lenyilatkozott összeget házipénztárban elhelyezni, azonban a hatályos jogszabályok szerint, ezt ebben az esetben is be kell fizetni a cég számlájára.ű9
KÉRDÉSEI VANNAK?
SEGÍTÜNK !
VÁRJUK MEGTISZTELŐ HÍVÁSÁT !
Hétfőtől-csütörtökig 8.00 - 17.00
Pénteken 8.00 - 16.00
06 30 386 2070
Ha nem vennénk fel, visszahívjuk!
Az ügyvezetői feladatok hierarchiája és prioritása
Az ügyvezetői szerepkör az egyik legösszetettebb és legfontosabb pozíció a gazdasági társaságok működésében. Az ügyvezetőnek nemcsak a napi operatív ügyeket kell kezelnie, hanem hosszú távú
Az ügyvezető és a legfőbb szerv hatásköreinek megosztása
Az ügyvezető és a legfőbb szerv közötti hatáskörök megosztása kulcsfontosságú a gazdasági társaságok jogi és operatív működésében. Ez a megosztás nemcsak a hatékonyságot, hanem a
Az ügyvezetői jogok forrásai: törvény, társasági szabályzat és gyakorlat
Az ügyvezetői jogok és kötelességek eredete és forrásai az ügyvezetői szerepkör egyik legfontosabb kérdését jelentik. A gazdasági társaságok működésének alapját az ügyvezető hatáskörei képezik, amelyek
Az irányítás fogalmának értelmezése az ügyvezető szempontjából
Az irányítás fogalma a Polgári Törvénykönyv szerint Az irányítás fogalma a Polgári Törvénykönyv (Ptk.) értelmezésében nem kap pontos definíciót, mégis a társaság működésének egyik legfontosabb
A székhely, telephely és fióktelep jelentősége a magyar cégjogban
A gazdasági élet szereplői számára elengedhetetlen a jogi környezet pontos ismerete, különösen a vállalkozások alapítását, működését és megszűnését illetően. Ezen belül is kiemelt fontosságú a
Az ügyvezető feladatainak és hatásköreinek részletezése
Az ügyvezető feladatainak és hatásköreinek részletezése Az ügyvezető feladatainak és hatásköreinek megértése a gazdasági társaságok hatékony működésének egyik alapvető eleme. Az ügyvezető pozíciója nemcsak jogi